Analizë: Cilat janë gjasat e katër klubeve kosovare për të kaluar në rundin e dytë në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Konferencës?

Mesjava pritet të jetë e nxehtë për katër klubet kosovare si Ballkani, Drita, SC Gjilani dhe KF Llapi, pasi këto…

Llapi pëson humbje në Mal të Zi nga Buducnosti

Llapi ka pësuar humbje në ndeshjen e parë kualifikuese në Conference League. Skuadra kosovare u mposht nga Buducnosti me rezultat,…

Llapi injorohet nga TV-të, nuk e transmeton askush në Kosovë

Skuadra e Llapit e nis sonte aventurën në kualifikimet e Ligës së Konferencës. “Bardhekaltrit” e udhëhequr nga trajneri Tahir Batatina…

Skuadra e Llapit arrin në Mal të Zi, gati për ndeshjen me Buduçnostin

Skuadra e Llapit tashmë është akomoduar në Podgoricë të Malit të Zi ku edhe do t’ i zhvillojë përgatitjet e…

Batatina: E kam analizuar skuadrën e Buducnostit nga portieri e te sulmuesi, e njohë çdo detaj të tyre

Skuadra e Llapit garat europiane do t’i nisë të enjten nga ora 20:30 ndaj skuadrës nga Mali i Zi, Buducnostit.…

Ademi: Me punën që është bërë dhe po bëhet, stadiumi “Zahir Pajaziti” do ta marrë licencën nga UEFA

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, vazhdën e vizitave të stadiumeve nëpër Kosovë e ka vazhduar në…

Zyrtare: Fernando Agusto i bashkohet Llapit

Llapi edhe zyrtarisht e ka transferuar mbrojtësin e majtë, Fernando Auguston, shkruan Gazeta Enigma. Braziliani ka nënshkruar marrëveshje 1 vjeçare…

Zyrtare: Llapi ia vazhdon kontratën edhe një futbollisti të njohur

Llapi është duke i vazhduar përgatitjet për kualifikimet në Ligën e Konferencës. Skuadra e udhëhequr nga Tahir Batatina është duke…

Zyrtare: Llapi ia vazhdon kontratën kapitenit Bujar Idrizi

Kapiteni i Llapit, Bujar Idrizi e ka vazhduar kontratën edhe për një vit me skuadrën nga Podujeva. Idrizi është lider…

Zyrtare: Bianor Neto rinovon kontratën me Llapin

Qendërmbrojtësi Bianor Neto e ka vazhduar kontratën me skuadrën e Llapit deri në verën e vitit 2023, shkruan Gazeta Enigma.…