Ballkani mposhtet nga Llapi dhe bie nga pozita e parë në Superligën e Kosovës

Llapi ka mposhtur Ballkanin në njërën nga ndeshjet më të mira këtë edicion në Superligën e Kosovës me rezultat 3-2.…

Vrau djalin e axhës se i hyri lopa në arë, familja e viktimës lëshojnë fshatin pasi ndihen të rrezikuar

Tetori i vitit 2021, rajonin e Llapit e tronditi një ngjarje e rëndë ku një person kishte privuar nga jeta…

Agjenti i FIFA-s flet për ‘trukimet e Llapit’

Agjenti i FIFA-s me origjine shqiptare, qe punon dhe vepron në Francë, Franck Bettulat, ka folur në lidhje me raportimet…

Mediat franceze e përfshinë në kurdisje, Llapi sqaron gjithçka përmes një komunikate për shtyp

Llapi e ka lëshuar një komunikatë për shtyp në orët e mesnatës pas raportimeve të mediave franceze për përfshirje të…

Llapi triumfon ndaj Dukagjinit në Klinë

Llapi ka shënuar fitore me rezultat 0-1 ndaj Dukagjinit, ndeshje e vlefshme për xhiron e 21-të në Superligën e Kosovës…

Batatina: Për financa Llapi është kampion, rrogat lojtarëve u dalin me 28-in

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka thënë se klubi i tij nuk ka probleme financiare. Batatina ka thënë se Llapi…

Batatina: Llapi nuk aplikon strategjinë me dy kontrata

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka thënë se ai asnjëherë nuk aplikon strategjinë që me lojtarin të nënshkruajë dy kontrata.…

Feronikeli fiton me përmbysje ndaj Llapit

Llapi ka pritur sot në miqësore Feronikelin në stadiumin “Zahir Pajaziti”. Skuadra e Batatinës është mposhtur 1-2 në shtëpi. Pjesa…

Zyrtare: Llapi transferon një lojtar nga Argjentina

Juan Di Lorenzo përforcon mbrojtjen e skuadrës së Llapit. KF Llapi dhe mbrojtësi i qendrës, Juan Di Lorenzo kanë arritur…

Albion Kurtaj: Nuk e merituam eliminimin

Pas eliminimit nga Buducnosti ka folur edhe Albion Kurtaj. Llapi janë eliminuar në raundin e parë në ndeshjen kualifikuese për…