Me sy të nxirë dhe të gjakosur, pamjet e shqiptarëve të dhunuar në Mal të Zi (VIDEO)

Janë publikuar pamjet e dy prej tre shqiptarëve të dhunuar në Mal të Zi nga një grup prej 7 personash.…

Kryetari i Tuzit kërkon që të hapen dosjet e shqiptarëve të burgosur në vitin 2006

Kryetari i Komunës së Tuzit, Nik Gjeloshaj ka kërkuar nga Këshilli nacional që të hap dosjet për gjykimin si dhe…

Qytetarët serbë protestojnë kundër formimit të qeverisë së re, shkak presioni i Serbisë në Mal të Zi

Qytetarët serbë protestuan të mërkurën në Podgoricë dhe disa komuna të tjera të Malit të Zi kundër formimit të qeverisë…

Osmani në Mal të Zi, merr pjesë në Samitin e vendeve të Evropës Juglindore

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani do të marr pjesë në Samitin e krerëve të shteteve të të Procesit të Bashkëpunimit…

“Dëgjova të qarën e foshnjës”, deputeti shqiptar i Parlamentit të Suedisë ia shpëton jetën një foshnje në Mal të Zi

Deputeti shqiptar i Parlamentit Suedez, Adnan Dibrani ka udhëtuar drejt Malit të Zi si pjesë e misionit vëzhgues të Asamblesë…

Tragjedi në Cetinje të Malit të Zi: Vrau gjithë familjen dhe pastaj doli në rrugë duke vrarë kalimtarët

Sot në Cetinje të Malit të zi raportohet se 34-vjeçari, Vuçko Boriloviq, vrau gjithë familjen e tij, e më pas…

Policia e kapi me 50 kg marihuanë – Kush është Burim Rreci sekretari i arrestuar në Mal të Zi ?

Ish-sekretari i Ministrisë së Tregëtisë dhe Industrisë së Kosovës, Burim Reci, u arrestua të martën nga Policia e Malit të…

Pesë të vdekur dhe 933 raste të reja me COVID në Mal të Zi

Sot në Mal të Zi kanë vdekur pesë persona nga virusi COVID. Ndërsa,nga dy mijë e 637 testime, prej tyre…

Vdes një foshnje tre muajshe në Mal të Zi, dyshohet se ishte me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Mal të Zi janë regjistruar 2.217 persona të ri të infektuar dhe tre të…

Mbi një mijë raste të reja me COVID në Mal të Zi

Gjatë 24 orëve të fundit në Mal të Zi tre persona kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit dhe janë…