Transportuesit e mallërave presin gjatë në Merdarë

Pritjet te pista e kamionëve në pikë-kalimin kufitar mes Kosovës e Serbisë, në Merdarë, janë shtuar ndërsa kolona është zgjatur,…

Sveçla viziton pikë kalimin kufitar në Merdare, tregon për gjendjen pas vendimit për targa

Të mërkuren, Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Samedin Mehmeti, vizituan…

Ish-ministri Nenad Rikallo ndërron targat e veturës në Merdare

Ish-ministri i Bujqësisë, Nenad Rikallo sot në pikë-kalimin kufitar Merdar është parë se ka ndërruar targat e veturës, kjo pas…

Vazhdon bllokimi i rrugës afër pikës kufitare në Jarinjë

Mëngjesi i së martës e ka gjetur të bllokuar rrugën në pikën kufitare në Jarinje. Forcat e Policisë së Kosovës…

Të gjitha pikat kufitare në Kosovë të lira për kalim

Këtë të diel pothuajse të gjitha pikëkalimet kufitare të vendit mund të kalohen pa shumë pritje. Pika në Merdarë që…

Pritjet në Merdarë deri në 45 minuta

Këtë të shtunë pothuajse të gjitha pikëkalimet kufitare të vendit mund të kalohen pa shumë pritje. Pika në Merdarë është…

Radhë të gjata në pikë-kalimet kufitare, mërgimtarët presin me orë të tëera

Kolona të gjata në pikë-kalimet kufitare ka pasur edhe sot në orët e mëngjesit. Kolona të gjata janë raportuar nga…

Punime në stadiumet në Gjilan dhe Merdare

Stadiumi në Merdare ka marrë krejt një formë tjetër, derisa ka filluar të gjëlbërohet e gjithë fusha. Puna intensive nga…

Gjendja në pikë kalimet kufitare, pas 6 shtatorit këto janë rregullat për të hyrë në Shqipëri

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka njoftuar për pritjet në orët e mëngjesit të së martës në pikë kalimet kufitare,…

Kjo është gjendja në pikat kufitare, kaq kohë presin mërgimtarët për të dalë nga Kosova

Ndonëse jemi në fund të muajit gushtë, disa nga bashkatdhetarët ende nuk i kanë përfunduar pushimet në Kosovë. Si rrjedhojë…