Alarmante: Shifra të larta të gripit sezonal që prej fillimit të 2024-tës në Kosovë

Kemi hyrë në muajin e katërt që Kosova është duke u përballur me gripin sezonal. Sikur të ishte vetëm kjo,…

Arrestohet i dyshuari që theri me thikë 47-vjeçarin në Mitrovicë, dërgohet në mbajtje

Pas dy ditësh në arrati, Policia e Kosovës, ka arritur ta arrestojë personin që dyshohet për incidentin me thikë që…

Arrestohet personi që dyshohet se sulmoi Aliun e Mitrovicës (VIDEO)

Më 12 korrik, 30 vjeçari Ali Neziri, u sulmua në sheshin “Adem Jashari” në Mitrovicë. Rasti i tij zgjoi reagime…

Mitrovicë: Aksident me katër të lënduar

Policia e Kosovës, ka njoftuar se ka ndodhur një aksident me katër të lënduar në Mitrovicë. Të lënduarit janë duke…

Mitrovicë: 40-vjeçari gjendet i varur në shtëpi, ky është ideniteti i tij

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në familjen Tahiri në Vaganicë të Mitrovicës, ku dyshohet se ka bërë vetëvrasje një 40-vjeçar.…

Mitrovicë: Plagosi aksidentalisht me pushkë ajrore një person, arrestohet i dyshuari

Policia e Kosovës, ka njoftuar se një person është arrestuar të hënën në Mitrovicën e Jugut, pasi dyshohet se aksidentalisht…

Mitrovicasi e akuzon nipin se vodhi në shtëpinë e tij dhe e kërcënon: Do ta paguash me jetë

Konfliktet mes të familjarëve në vendin tonë janë goxha të shpeshta dhe përcillen me kanosje serioze e përleshje që eskalojnë…

E rëndë: 26-vjeçarja në Mitrovicë tenton të bëjë vetëvrasje, shkak presioni nga burri, vjehrri e kunati

Depresioni shpeshherë është cilësuar si një faktor serioz që mund të drejtojë njeriun drejt vetëvrasjes. Ndjenjat e dëshpërimit, zemërimit, e…

Nga “Zyra Administrative” në “Republika e Kosovës”, ndryshohet vula në Mitrovicën e Veriut

Erden Atiq, kryetari i Mitrovicës së Veriut,  ka vendosur për ndryshim të vulës zyrtare në këtë komunë. Nga “Zyra administrative…

Policia e Kosovës thirrje qytetarëve të shpërfillin thirrjet për protestë në Jug të Mitrovicës

Policia e Kosovës u ka bërë thirrje qytetarëve për qetësi dhe të mos bien pre e asnjë lloj organizimi nga…