Trazohen banorët në Stantërg të Mitrovicës – dikush gjuan me armë nga vetura

Të dielën pasdite janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri në fshatin Stantërg të Mitrovicës, ku një person po dyshohet…

Dy persona gjuajnë me armë në Mitrovicë, policia gjen 91 gëzhoja

Policia e Kosovës ka gjetur dhe konfiskuar 91 gëzhoja në fshatin Zjaq të Mitrovicës, pasi paraprakisht morën njoftimin se ka…

Aksident mes katër automjeteve në rrugën Mitrovicë-Prishtinë, lëndohen tre persona

Tre persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sot në rrugën nacionale Mitrovicë-Prishtinë, saktësisht…

Aksident mes tre veturave në rrugën Mitrovicë-Vushtrri, një i vdekur dhe dy të lënduar

Një person ka vdekur dhe dë të tjerë janë lënduar pas një aksidenti mes tre veturave në rrugën Mitrovicë-Prishtinë, në…

Të hënën nisin punimet intensive në magjistralen Prishtinë-Mitrovicë

Nesër pritet të nisin punimet me kapacitete të plota për rregullimin e rrugës magjistrale Prishtinë-Mitrovicë. Kontrata për këtë rrugë ishte…

Përfundon pa incidente protesta e pensionistëve serbë për Rregulloren e BQK-së

Protesta e pensionistëve serbë ka përfunduar e qetë dhe pa asnjë incident, sot në sheshin e Mitrovicës së Veriut. Aty…

Sot protestë në Mitrovicën e Veriut për çështjen e dinarit

Sot në ora 12:00 në Mitrovicën e Veriut është paralajmëruar se do mbahet një protestë nga pensionistët e komunitetit serb. Kjo…

Njëri nga personat ka marrë lëndime të shumta, pamje të reja nga vendi ku ndodhi shpërthimi në veri të Mitrovicës

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur mesnatën e mbrëmshme në pjesën veriore të vendit. Nga ky shpërthim dy persona kanë…

Kërcënohet një zyrtar i komunës së Mitrovicës së Veriut

Një zyrtar në komunën e Mitrovicës së Veriut ka raportuar se është kanosur verbalisht nga një person. Kjo ka ndodhur…

Vdes një grua në Mitrovicë, pati lëndime nga arma e zjarrit

Ka vdekur një grua në Mitrovicë, ku e njëjta pati lëndime nga arma e zjarrit. Në vendin e ngjarjes është…