Çlirimi i Kosovës, udhëtimi në kohë përmes fotografive

Kanë kaluar 25 vjet prej kur kanë hyrë focat e NATOS- në Kosovë.12 qershori shënon fundin e vuajtjeve të popullit…

Osmani: Hyrja e NATO-s në Kosovë shënon triumfin e drejtësisë mbi shtypjen

Presidentja Vjosa Osmani, në seancën e sotme solemne të Kuvendin të Kosovës uroi gjithë kosovarët për Ditën e Çlirimit, për…

Përvjetori i hyrjes së forcave të NATO-së, Rama uron popullin e Kosovës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në përvjetorin e hyrjes së forcave të NATO-s e ka uruar popullin e Kosovës.Urimin për…

“Dita kur kosovarët filluan të jetonin” – 25 vjet nga çlirimi i Kosovës

25-vjet më parë në Kosovë u vendosën 50 mijë ushtarë të NATO-s dhe bashkë me ta edhe administrata e përkohshme…

Shënohet 25 vjetori nga ndalja e bombardimeve të NATO-s kundër Serbisë

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Javier Solana më 10 qershor 1999 kishte lëshuar urdhrin për ndalimin e bombardimeve ndaj Serbisë.Në…

Çfarë përmban propozimi i Sekretarit të NATO-s për ndihmën ushtarake ndaj Ukrainës?

Ministrat e jashtëm të NATO-s të premten do të diskutojnë për një ndihmë të re ushtarake për Ukrainën, të propozuar…

Osmani për sulmin ndaj ushtarëve të NATO-s: Autorët e sulmit enden ende nëpër Serbi

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka folur sot rreth sulmeve të 29 majit ndaj ushtarëve të NATO-s në veri të…

Torres: Kosova të bëhet anëtare e plotë e NATO-së

Kongresisti amerikan, Ritchie Torres, ka reaguar pasi Asambleja Parlamentare e NATO-s miratoi rekomandimin për avancimin e statusit të Kosovës nga…

Çka përfiton Kosova si shtet i asocuar në Asamblenë Parlamentare të NATO-s?

Asambleja Parlamentare e NATO-s e ka miratuar të hënën rekomandimin për avancim të statusit të Kosovës nga anëtare vëzhgues në…

Kurti: Përkundër fushatës së Serbisë, bëmë hap të rëndësishëm në integrimin euro-atlantik

Kryeministri Albin Kurti ka reaguar pasi Kosova ka avancuar me status në Asamblenë Parlamentare të NATO-së, duke thënë se ky…