Të tjera sulme ajrore në Gaza, një adoleshent palestinez vritet nga një sulm i Izraelit

Një adoleshent është vrarë në një sulm të ushtrisë izraelite në Bregun Perëndimor të okupuar, sipas shërbimeve palestineze të shpëtimit.…

Dhjetëra palestinezë të lënduar pasi Izraeli sulmoi Gazan

Ushtria izraelite filloi sulmet ajrore në Gaza pas përplasjeve midis ushtarëve të saj dhe protestuesve palestinezë gjatë një demonstrate për…

Kthehen tensionet, forcat speciale izraelite vrasin dy policë palestinezë

Forcat speciale izraelite vranë dy oficerë palestinezë të sigurisë të enjten në Bregun e pushtuar Perëndimor, thanë autoritetet palestineze. Një…

Rikthehen tensionet, forcat speciale izraelite vrasin dy policë palestinezë

Forcat speciale izraelite vranë dy oficerë palestinezë të sigurisë të enjten në Bregun e pushtuar Perëndimor, thanë autoritetet palestineze. Një…

2 mijë njësi banimi u shkatërruan gjatë luftimeve në Gaza

Një zyrtar palestinez ka thënë se një vlerësim fillestar ka treguar se të paktën 2,000 njësi banimi janë shkatërruar gjatë…

Hyjnë në fuqi armëpushimi izraelito-palestinez

Armëpushimi midis Izraelit dhe grupit militant palestinez Hamas ka hyrë në fuqi, raporton Gazeta Enigma. Armëpushimi filloi herët të premten,…

Pas qetësisë 8-orëshe, rinisin luftimet mes Izraelit e Hamasit

Ndonëse komuniteti ndërkombëtar po i vazhdon përpjekjet diplomatike për arritjen e armëpushimit sa më shpejt, sulmet ajrore të forcave izraelite…

Efekti Biden: Ndërpriten për disa orë luftimet mes Izraelit e Palestinës, s’dihet a do të vazhdojnë

Izraeli dhe militantët palestinezë kryen sulme të reja gjatë natës së kaluar, por e ndërprenë shkëmbimin e zjarrit për disa…

Netanyahu “i vendosur” për vazhdimin e bombardimeve në Gaza

Presidenti amerikan, Joe Biden diskutoi ngjarjet në Gaza me kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu, duke thënë priste ulje të tensioneve në…

Kronologji ngjarjesh: Si kanë reaguar presidentët amerikanë në çështjet kur ka qenë i përfshirë Izraeli, përgjatë dekadave

Në të njëjtën ditë kur sulmet ajrore izraelite vranë 10 anëtarë të një familje të vetme dhe rrafshuan një ndërtesë…