Petkoviqit i refuzohet vizita në Kosovë

Ministria e Punëve të Jashtme ia ka refuzuar vizitën në Kosovë drejtorit të Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë,…

Petkoviq: Kurti tentoi t’ia hidhte topin Beogradit për dështimin e dialogut

Shefi i të ashtuquajturës Zyrës për Kosovën në Qeverinë serbe, Petar Petkoviq, tha më 27 dhjetor se kryeministri i Kosovës,…

Petkoviq për protestat masive: Është e qartë pse Kurti e përkrahu opozitën në Serbi

Negociatori i palës serbe në dialogun Kosovë-Serbi, Petar Petkoviq, ka fajësuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, për mbështetje të protestave…

Petkoviq: Pse EULEX-i nuk u lejua të marrë pjesë në hetimin në Banjskë?

Drejtori i së ashtuquajturës ‘Zyrës për Kosovën’ në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka folur sërish për sulmin terrorist të…

Petkoviq mohon se Radoiçiq gjendet në spitalin ushtarak në Beograd

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë Serbe, Petar Petkoviq, hodhi poshtë pretendimet e bëra nga ministri për Punë të…

MPJD refuzon kërkesën e Petkoviqit për hyrje në Kosovë

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, nuk e ka aprovuar kërkesën e zyrtarit serb Petar Petkoviq për të hyrë…

Petkoviq: Policia e Kosovës “hyri” 500 metra thellësi të territorit serb

Drejtori i të ashtuquajturës, “Zyre për Kosovën”, në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka pretenduar se një veturë e policisë…

Petkoviq për arrestimin e tre policëve kosovarë: Ata u penguan të kryenin një krim të rrezikshëm

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, në një konferencë të mbajtur për media…

Reagon Petkoviq për betimin e kryetarëve të rinj: U zyrtarizuar pushtimi i katër komunave

Drejtori i zyrës për Kosovën në Serbi, Petar Petkoviq, me rastin e betimit të kryetarëve të sapozgjedhur në veri të…

Asociacioni “kartë e ShBA-së” për të hequr ndikimin e Beogradit në Veri

Më 15 Maj është zhvilluar takimi i radhës ballë për ballë mes zëvendëskryeministrit të Kosovës Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviqit…