Në një xhami në Podujevë vidhen kamerat e sigurisë dhe disa para

Policia e Kosovës ka njoftuar për një vjedhje që ka ndodhur ditën e enjte në një xhami në Podujevë. Policia…

Ia merr pasaportën dhe ia grisë biletën e udhëtimit për në Gjermani, arrestohet i dyshuari në Podujevë

Policia e Kosovës bëri të ditur se ka ndaluar për 48 orë një person në Podujevë për privim të kundërligjshëm…

EXIT POLL i Albanian Post: LDK-ja rikthen Podujevën, Hyseni fiton kundër Bulliqit

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës, për kryetar të Podujevës, Ekrem Hyseni, me 50.4% ka mposhtur atë të Lëvizjes Vetëvendosje,…

Arrestohet një aktivist i LDK-së në Podujevë për blerje votash

Lëvizja Vetëvendosje, Dega në Podujevë përmes një reagimi publik thotë se Policia e Kosovës ka ndaluar një aktivist të Lidhjes…

Qytetari shkon me karrocë e kali për të votuar në Podujevë

Sot 1.260,571 votues pritet të votojnë në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale për kryetarë të komunave, raporton Gazeta “Enigma”.…

Aksident i rëndë në Podujevë

Katër persona janë lënduar pas një aksidenti trafiku që ka ndodhur në fshatin Sekiraqë në Podujevë. Sipas njoftimit personat e…

Të gjitha fletëvotimet për Kuvend Komunal në Podujevë do të rinumërohen

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka marrë vendim për rinumërimin e të gjitha fletëvotimeve për kandidatët për Kuvend Komunal…

Podujevë: Theret me thikë një nxënës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Podujevës, kjo për shkak të një përleshje që ka ndodhur mes…

Grabitje e armatosur në Podujevë, hajnat përleshen me viktimat

Në orët e para të mëngjesit të djeshëm ka ndodhur një grabitje e armatosur në një shtëpi në Podujevë, njofton…

Kandidatja për asambliste në Podujevë: Në vendvotimin ku votova, s’figuron as vota ime

Janë duke vazhduar ankesat e kandidatëve për këshilltarë komunalë nga parti të ndryshme në Podujevë. Pas disa ankesave nga PDK,…