Gjobë prej 200 eurove, 2 pikë negative dhe marrje e patentës, për shoferin që përdori telefon gjatë ngasjes

Policia e Kosovës ka hasur në një shofer në Mitrovicë të Jugut, i cili ishte në përdorim të telefonit gjatë…

Policia shqiptoi 511 fletëparaqitje gjatë 24 orëve të fundit në Prishtinë

Policia e Rajonit të Prishtinës, njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë shqiptuar gjithsej 511 fletëparaqitje në këtë rajon,…

Konfiskohen armë dhe municion në dy lokacione në Malishevë

Policia e Kosovës ka konfiskuar armë dhe municion në dy lokacione të Malishevës, të premtën. Nga komunikata për media e…

Policia shfaqet me motoçikleta në veri, Elshani: Detyra e tyre është të arrijnë më shpejt ku s’mundet policia e rregullt

Për herë të parë në veri të Kosovës kanë dalë për patrullim policë për t’i kryer detyrat e përditshme. “Tani…

Policia kërkon ndihmë për kapjen e një personi për kanosje në Prizren

Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmë për kapjen e një personi për veprën penale kanosje në rrugën “William Walker” në…

Policia e Kosovës njofton se festimet e Vitit të Ri kanë kaluar pa incidente serioze

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se për të menaxhuar me situatën e sigurisë për Vitin e Ri,  kanë…

Konfirmohet raportimi i Engimës, Policia e Kosovës sot largoi 50 kamera ilegale në fshatrat serbe në regjionin e Gjilanit

Raportimi ekskluziv i Gazetës Enigma gjatë ditës së sotme se Policia e Kosovës në koordinim me Prokurorinë në Gjilan i…

EKSKLUZIVE: Policia e Kosovës largon të gjitha kamerat ilegale në fshatrat serbe

Policia e Kosovës në koordinim me Prokurorinë në Gjilan ka larguar të gjitha kamerat ilegale në komunat me shumicë serbe…

Policia shton pika kontrolli: Për 24 orë shqiptohen mbi 2 mijë gjobë, rreth 60 patentë u konfiskuan

Thuajse çdo ditë në media raportohet për aksidente trafiku, e disa nga to përfundojnë edhe me fatalitet. E gjithë kjo…

Policia e Kosovës: 200 persona mbetën në aeroportin e Prishtinës, shkak biletat (VIDEO)

Mashtrimet me bileta fluturimi nga agjenci fiktive kanë qenë jo të rralla kohëve të fundit. Me rrëfime ekskluzive të udhëtareve,…