Premier League, zhvillohen dy ndeshje në javën e 14-të

Në Premir Ligën Angleze janë zhvilluar dy takime të javës 15-të, New Castlle United 1–1 Norwich City dhe Leeds United…

Chelsea kërkon të këndellet në Premierligë

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Leicester City dhe Chelsea. Pas barazimit me Burnley, Chelsea do të kërkojë vetëm…

Top Ligat europiane, ndeshje tejet interesante

Rikthehet futbolli në kontinentin e vjetër në të gjitha ligat europiane pas kualifikueseve të javës kaluar. Shumë “Sfida” të rëndësishme…

Formacioni më i mirë në Ligën Premier deri tani këtë sezon – Figurojnë emra si Salah dhe Dias, mungon CR7

Faqja e njohur sportive GivemeSport ka publikuar një formacion me lojtarët që mendon se ishin më të mirët deri tani këtë sezon…

Gerrard afër rikthimit në Premierligë, kjo skuadër interesohet për lojtarin

Legjenda e Liverpoolit, Steven Gerrard, mund të rikthehet në Premierligë, por kësaj radhe si trajner. Gerrard aktualisht është trajner i…

Nuk këndellet Liverpooli, West Hami i njofton The Reds me humbjen e parë këtë edicion

Liverpooli ka dështuar edhe në këtë javë që të rikthehet tek fitorja, pasi është mposhtur 3-2 në udhëtim te West…

Një tjetër trajner shkarkohet nga skuadra e njohur e Ligës Premier

Pas shkarkimit të Daniel Farke nga posti i menaxherit të Norwichit mbrëmë, një tjetër menaxher është shkarkuar nga një skuadër…

Mbyllet derbi i Ligës Premier: City fiton me rezultat komod në udhëtim te United

Manchester City e ka fituar derbin ndaj Manchester United me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 11-të në Ligën…

Këta janë trajnerët më të paguar në Premier League

Premier Liga është e mbushur plot me menaxherë elitarë. Ajka e trajnerëve botërore udhëheq pothuajse secilin ekip në ligë. Të…

Arsenali fiton me shumë spektakël në udhëtim te Leicesteri

Arsenali e ka mposhtur Leicesterin në kuadër të javës së dhjetë në Ligën Premier me rezultat 2-0. Pas vetëm pesë…