“Pension më të vogël, nuk e di a ka diku në botë”, 90-vjeçari nga Prizreni i mllefosur me institucionet

Qytetarët në Kosovë po votojnë në raundin e dytë të Zgjedhjeve Lokale. Një qytetar nga Prizreni është shprehur se pensionet…

Qytetarit nga Prizreni i bie fletëvotimi nga xhepi

Fletëvotimi i cili është gjetur në oborrin e shkollës “Abdyl Frashëri” në Prizren i ka rënë një qytetari nga xhepi.…

Totaj: Prizreni u keqqeverisë nga VV-ja

Kandidati për kryetar të komunës së Prizrenit nga radhët e PDK-së, Shaqir Totaj, u zotua se do të përmirësoj shërbimet…

Kjo është mosha e 14 personave që humbën jetën nga COVID-19

14 persona të infektuar me koronavirus kanë vdekur në 24 orët e fundit. 5 prej viktimave janë burra dhe 9…

Vdes 18 vjeçari nga Prizreni i cili ishte lënduar nga rrëzimi një lisi

Dje ka vdekur E.SH, 18 vjeçar nga Prizreni i cili ishte duke marrë trajtim në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës…

Për 24 orë, gjashtë raste të dhunës në familje

Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh, ka njoftuar se janë raportuar gjashtë raste të dhunës në familje, raporton Gazeta…

Prizreni mposht Trepçën në finale, fiton Superkupën e Kosovës

Superkupa e Kosovës shkon në Prizren këtë vit. Skuadra e Prizrenit ka arritur të fitojë edhe finalen e madhe, në…

Sot zhvillohet finalja e Superkupës në basketboll, takohen Prizreni 16 dhe Trepça

Sot (e diel) do të zhvillohet finalja e madhe e Superkupës së Kosovës në basketboll. Për trofeun e kësaj gare…

Anton Quni beson që zgjidhet kryetar nga balotazhi: VV ua vodhi kohën qytetarëve të Prizrenit

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni thotë se qeverisja e Lëvizja Vetëvendosje ua ka vjedhur kohën qytetarëve…

Vajza nga Prizreni goditet nga motoçikleta, hapet rast ndaj prindërve që nuk u kujdesën për të

Një vajzë është goditur nga motoçikleta, të martën në Prizren, raporton Gazeta “Enigma”. Rasti ka ndodhur në rrugën “William Woker”,…