Shoqata e Bankave i dhuron MSh-së 90 pajisje digjitale për nënshkrim elektronik

Pajisjet për nënshkrim elektronik e kanë bërë më të lehtë procesin e vaksinimit për qytetarë, kjo falë donacionit prej 90…

Kurti: Irlanda zë i i rëndësishm në përshpejtimin e procesit të liberalizimit të vizave

Rritja e bashkëpunimit ekonomik dhe kulturor ndërmjet Irlandës dhe Kosovës ishte tema kryesore e takimit ndërmjet Kryeministrit të Republikës së…

Lekaj flet për pagesat prej 5 euro, thotë se procedurat nisën sa ishte ministër, por më pas procesi u anulua

Barra prej afro 5 eurove për tiketën ngjitëse që iu është shtuar kosovarëve që do të regjistrojnë veturat e tyre,…

Shqipëria arrin të imunizoj 10.5% e popullsisë

Me ardhjen e mbi 40 mijë dozave të AstraZeneca-s si pjesë e programit të Covax, shkon në 900 mijë numri…

Mbi 63 mijë të vaksinuar në nivel vendi

Në gjithë vendin gjatë së shtunës janë vaksinuar mbi 1 mijë persona në të gjitha qendrat e vaksinimit kundër virusit…

Deri më tash në Kosovë janë vaksionuar 37 mijë qytetarë

Gjatë ditës janë vaksinuar 165 persona në Qendrën e Vaksinimit “1 Tetori” në Prishtinë ndërsa rreth 2100 në tërë Kosovën.…

Ministria e Shëndetësisë njofton se si do të realizohet procesi i vaksinimit këtë fundjavë

Ministria e Shëndetësisë njofton qytetarët e Kosovës se procesi i vaksinimit kundër COVID-19 vazhdon edhe gjatë ditëve të fundjavës, si…

Në nivel vendin vaksinën e kanë marrë rreth 21 mijë persona

Koordinatori i Qendrës së vaksinimit në sallën “1 Tetori”, Niman Bardhi, në një konferencë për medie ka bërë të ditur…