Qytetarët kundër grevës së paralajmëruar të SBAShK-ut, kërkojnë të punohet për cilësinë në arsim

Qytetarët nuk e kanë mirëpritur paralajmërimin për grevë në tërë sistemin arsimor duke filluar nga çerdhet e deri te universitet…

Agjencia Kundër Korrupsionit gati ta verifikojë pasurinë e mjekëve dhe profesorëve

Në Agjencinë Kundër Korrupsionit (AKK) 4 mijë e 737 zyrtarë duhet që deri në fund të muajit mars të deklarojnë…

Serbët protestojnë edhe në Graçanicë “kundër dhunës së Kurtit”

Të organizuar nga Lista Serbe, serbët kanë protestuar sot në Veri të Mitrovicës dhe në Graçanicë, kundër vendimit të Qeverisë…

Krizë e re: Për një muaj 20 mjekë u larguan nga Kosova

Ekspertët e shohin mjaft shqetësuese ikjen e mjekëve nga Kosova. Madje ata thonë se për shkak të pagave të ulëta…

Hoxhaj i bindur se vizat hiqen pas zgjedhjeve në Francë

Dialogu është në një qorrsokak dhe është mjaft e rrezikshme për Kosovën meqë në kontekstin ndërkombëtar do të ishte urgjente…

Dështon raportimi i Bislimit në Komision, shkak mungesa e kuorumit

Ka dështuar të mbahet raportimi i zëvendëskryeministri për Dialog, Besnik Bislimi para Komisionit për Integrime Evropiane. Kryetarja e komisionit, Rrezarta…

Paralajmërohet se do të ndërpriten investimet kapitale dhe qarkullimi i parasë nga jashtë

“Ngritja e çmimit të naftës do të ndikojë në të gjithë sektorët e zinxhirit prodhues”, ka thënë deputeti i PDK-së,…

Kuvendi nuk e miratoi Kodin Civil – Mos ofrimi i mbrojtjes ligjore për LGBT paraqet shkeljen e të Drejtave të Njeriut

Në Kuvendin e Kosovës të mërkurën u diskutua për Kodin Civil me anë të së cilit lejohen martesat e gjinisë…

Paralajmërohet rënie e çmimit të derivateve – “Qytetarët t’i drejtohen Prokurorisë nëse dyshojnë për manipulim”

Kryetari i Shoqatës së Naftëtarëve të Kosovës, Fadil Berjani, ka paralajmëruar se ditëve në vijim do të ketë ulje të…

Përdori fjalë të rënda për homoseksualët – Konjufca i reagon deputetës së VV-së

Kryeparlamentari Glauk Konjufca i ka reaguar deputetes së LVV-së, Labinotë Demi-Murtezi, e cila përdori fjalë të rënda për homoseksualët, duke…