Murati akuzon Haradinajn: Toka e privatizuar për 4 mijë € do të shpronësohej për 5 milionë €

Ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka akuzuar rëndë liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn, në lidhje me shpronësimin e…

Qeveria e lëshon me qira pronën e shpronësuar për autostradën “Ibrahim Rugova”

Bersim Abdija nga Prizreni, së bashku më gjashtë propozues të tjerë, kanë kërkuar masë të sigurisë për një sipërfaqe të…

Kosova në kërkim të pronave

Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP), e cila ka në autoritet privatizimin dhe shitjen e ndërmarrjeve shoqërore, as për 18 vjet…

Jo vetëm në Mal të Zi, këto janë shtetet ku Kosova llogarit se ka prona

Një padi e Kosovës ndaj Malit të Zi, përmes së cilës po kërkohet kthimi i pronësisë së 4 mijë e…

Xhavit Haliti sqarohet: Bisedoja me vëllain, jemi duke i ndarë pronat që na la babai

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, gjatë seancës së djeshme të Kuvendit të Kosovës, u pa në telefon…

Tahiri kërkon të adresohet çështja e regjistrimit të tokës për qytetarët e vendit

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, gjatë ditës së mërkurë ka kërkuar nga Agjencia…