“Na krypët”, PSD-ja vendos thasë me kripë në prag të Qeverisë

Partia Socialdemokrate ka mbajtur një aktivitet pranë objektit të Qeverisë së Kosovës. Aktivistët e kësaj partie kanë dërguar para Qeverisë…

Reagon Dardan Molliqaj pas lirimit: Vendimeve të padrejta, Qeveria Kurti po i përgjigjet me dhunë

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, është deklaruar pas lirimit nga mbajtja për 48-orë në stacion të policisë. Molliqaj ka…

PSD reagon për draftin e publikuar mbi Ligjin e Pagave: Draft që reflekton politikat e devijuara të Qeverisë

Partia Socialdemokrate ka reaguar për draftin e publikuar mbi Ligjin e Pagave, duke thënë se drafti reflekton si politikat e…

Katër policë të lënduar në protestën e PSD-së në ZRrE

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë protestës së djeshme të organizuar nga Partia Socialdemokrate Brenda Zyrës së Rregullatorit të…

Gjashtë aktivistë të PSD-së, përfshirë Molliqajn mbesin në mbajtje për 48 orë

Nënkryetari i PSD-së, Qendron Kastrati në një konferencë për media ftoi Inspektoratin e Policisë dhe shoqërinë civile që të reagojë…

VIDEO: Krejt çka ndodhi në protestën e PSD-së në ZRrE, deri te ndërhyrja e njësitit special

Për rreth katër orë, drejtuesit dhe aktivistë të Partisë Socialdemokrate (PSD) kanë “bllokuar” korridoret e Zyrës së Rregullatorit të Energjisë…

Tensionet vazhdojnë: Anëtarët e PSD-së e ndalin rrymën në zyrën e ZRRE-së

Teksa ende po qëndrojnë në zyret e ZRRE-së, anëtarët e PSD-së kanë ndalur energjinë elektrike në një pjesë të kësaj…

“Po i mashtroni qytetarët, qysh s’po ju vjen marre?” – PSD shkon në ZRRE

Të hënën, për të kërkuar sqarime lidhur me vendimin për shtrenjtimin e rrymës, Aktivistë të PSD-së, bashkë me kryetarin e…

PSD ftoi partitë opozitare për kundërshtim të ngritjes së çmimit të rrymës, i përgjigjen AAK, AKR dhe Nisma

Ftesës së Partisë Socialdemokrate për takim i janë përgjigjur vetëm përfaqësues nga AAK, AKR dhe Nisma Socialdemokrate. Ndërsa, munguan dy…

PSD fton në takim partitë opozitare për çmimin e rrymës

Partia Socialdemokrate ka ftuar në takim partitë opozitare, përfaqësues të shoqërisë civile dhe të sindikatave, që bashkërisht ta kundërshtojnë vendimin…