Sot mbahet samiti i BE-së në Shkup, merr pjesë edhe Kurti e Rama

Liderë rajonalë të Ballkanit Perëndimor dhe zyrtarë tjerë të lartë do të mblidhen sot në Shkup të Maqedonisë së Veriut,…

28 nëntor i ftohtë për dyshen Rama-Kurti – Ku mbetën marrëveshjet mes Kosovës dhe Shqipërisë?

Në ditën kur shqiptarët anë e mbanë botës festojnë Ditën e Flamurit, marrëdhëniet Kosovë – Shqipëri nuk janë në pikën…

Rama uron Abdixhikun për rizgjedhjen kryetar i LDK-së: Jam i bindur se do të realizoni vizionin tuaj

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka uruar Lumir Abdixhikun me rastin e rizgjedhjes kryetar i LDK-së për katër vitet e…

Ish-ambasadori shqiptar i OKB: Ideja e Ramës për konferencën ndërkombëtare është e rrezikshme

​Agim Nesho, ish-ambasadori i Shqipërisë në OKB, kritikoi ashpër kryeministrin Edi Rama në lidhje me idenë e një konference ndërkombëtare…

Dështimi i mbledhjes Kosovë – Shqipëri, gjithçka që ndodhi midis Kuritit e Ramës

Veç pak orë para mbledhjes së përbashkët të dy Qeverive, asaj të Kosovës dhe asaj të Shqipërisë, kryeministri shqiptar Edi…

Kurti-Ramës: Draftin për Asocaicionin propozoja Vuçiqit për shqiptarët e Luginës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në konferencë për media ka folur për draftin e Asociacionint që kryeministri i Shqipërisë, Edi…

Limaj: Rama s’është dashur ta dërgoj draftin e Asociacionit pa i konsultuar krerët e Kosovës

Kryetari i partisë Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj, e ka kritikuar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, në lidhje me draft-statutin e…

Rama: Nëse duam që Serbia t’i kërkojë falje Kosovës, duhet ta bëjmë paqen

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka thënë se Ballkani është rajoni ku Rusia ka influencën e vetë më të madhe…

Vetëvendosje nuk garon në zgjedhjet lokale në Shqipëri, bën paqe me Ramën

Ata që në Kosovë sot drejtojnë qeverinë dhe në 2021 synuan dhe Tiranën kësaj radhe kanë zgjedhur të braktisin garën…

Rama i dhuron Krasniqit “Hyjneshën në Fron”

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka pritur në takim boksierin Robin Krasniqin, ku i ka dhuruar “Hyjneshën në Fron”, raporton…