Nga yll i skuadrës, në rezervë luksi te Chelsea – Lukaku i zhgënjyer me largimin nga Interi

Largimi i Romelu Lukakut nga Interi te Chelsea verën e kaluar, ishte një dramë për zikaltrit, megjithatë në Milano mbërriti…

Lukaku tregon arsyet e largimit nga Interi: Në mendje e kisha vetëm Chelsean

Romelu Lukaku ka qenë këtë verë njëri nga lojtarët më të përfolur. Sulmuesi belg u rikthye te Chelsea, pasi londinezët…

Romelu Lukaku edhe zyrtarisht lojtar i Chelseas

Romelu Lukaku edhe zyrtarisht është futbollist i Chelseat. Pas dy sezoneve të suksesshme në Itali, ku shënoi 64 gola në…

Lukaku te Chelsea, punë e kryer

Romelu Lukaku pritet të zyrtarizohet së shpejti te Chelsea, pasi Interi e ka pranuar ofertën e fundit, 115 milionë euro.…

Lukaku thotë se Ronaldo është më i miri në botë

Sulmuesi i Belgjikës, Romelu Lukaku ka folur lidhur me Cristiano Ronaldon pas fitores ndaj Portugalisë. Belgjika shënoi fitore minimale ndaj…

Romelu Lukaku: Jay-Z ‘ më ka mësuar se si të qëndroj në maje dhe si të bëhem fitues

Sulmuesi i Belgjikës, Romelu Lukaku, ka folur për miqësinë e tij me reperin Jay-Z. Ai tregoi se si amerikani e…

Interi e siguron Lukakun se nuk e ka ndërmend ta shesë

Sipas La Gazzetta dello Sport, drejtorët e Interit e thirrën Romelu Lukaku për ta siguruar që Achraf Hakimi do të…