Hajdari tregon arysjen e ngritjes së çmimeve

Rritja e çmimeve të produkteve bazike, po ndodh për shkak të rritjes së inflacionit të importit. Kështu tha ministrja e…

Hajdari: Reciporciteti me Serbinë kur të jemi gati

Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Rozeta Hajdari ka paralajmëruar vendosjen e reciprocitetit ndaj mallrave serbe , por se nuk ka…

Hajdari: Janë marrë masa anti-dumping për produktet e Serbisë

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, ka thënë se janë marrë disa masa anti-dumping drejt produkteve serbe që…

Hajdari: Do të marrim masa ndaj disa produkteve nga Serbia

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka mbajtur konferencë për medie për të informuar rreth zhvillimeve dhe aktiviteteve të…

Kosova merr masa mbrojtëse antidamping ndaj disa kompanive serbe

Ministrja e Industrisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, ka thënë që sot i kanë marrë dy vendime për masa mbrojtëse antidamping…

Ministrja Hajdari: 3 milionë euro ndahen për grante, inkurajojmë bizneset e personat fizikë për aplikim

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, njoftoi rreth ndarjes së tri grant-skemave që do të jenë në dispozicion…

Pa fakultet dhe pa përvojë, ministrja e Qeverisë Kurti i rehaton Duda Baljes anëtarin e partisë së saj

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, është bërë edhe me një këshilltar të ri, shkruan Gazeta Enigma. Ai…

Ministrja Hajdari merr vendim të hapet hetim zyrtar për importimin e bllokave nga Serbia

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, ka bërë të ditur se ka hapur rrugë që të bëhet hetim…

Rozeta Hajdari arsyetohet për heqjen e taksës për bllokat nga Serbia, akuzon mediat

Ministrja e Ndërrmarrësisë, Rozeta Hajdari, ka reaguar pas raportimeve se ministria që ajo udhëheqë ka hequr taksën ndaj bllokave nga Serbia.…

Hajdari heq taksën për bllokat e ndërtimit që importohen nga Serbia

Ministrja e Ndërrmarrësisë, Rozeta Hajdari, e ka hequr taksën ndaj bllokave të ndërtimit të importuar nga Serbia, me arsyetimin se…