Rreziku nga variantet e reja të COVID-19

Mbi 280 mostra dërgohen në Gjermani, rezultatet priten javën e ardhshme. Vendi ynë po rrezikohet edhe nga variante të reja…

Paralajmërimi i NASA-s: Orbita e Hënës do të rrisë rreziqet e përmbytjeve dekadën e ardhshme

Rrugët e ndërlikuara dhe të rrëmujshme orbitale të trupave qiellorë nëpër kozmos janë larg nga fiksimi, pavarësisht nga pamja e…

Arsyeja e rëndësishme pse kurrë nuk duhet të mbani fatura në xhep

Sipas një studimi të bërë së fundmi, ka rezultuar se 90% e faturave që jepen në dyqane, lokale apo restorante…

35-vjetori i katastrofës berthamore të Chernobylit

Ukraina përkujton sot katastrofën e Chernobylit, 35 vjet pas aksidentit më të rëndë bërthamor në histori, që kontaminoi një pjesë…