Rama e fiton Prishtinën, vjen reagimi i Ahmetit

Ish-kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar pasi që Përparim Rama është zgjedhur kryetar i ri i Prishtinës.…

Shpend Ahmeti thumbon exit-pollet: Si me qenë tifozeri

Kryetari në largim i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka kritikuar exit-pollet e publikuara në televizionet vendore. Sipas tij, këto projeksione më…

Shpend Ahmeti: Nuk kam qenë në shtëpi kur Afrim Tovërlani erdhi aty

Mbrëmë është arrestuar trajneri i futbollit Afrim Tovërlani pasi i njëjti dyshohet se me thikë e ka kanosur kryetarin e…

Afrim Tovërlani në paraburgim, dyshohet se i dehur kanosi me thikë Shpend Ahmetin

Mbrëmë është arrestuar trajneri i futbollit Afrim Tovërlani pasi i njëjti dyshohet se me thikë e ka kanosur kryetarin e…

“Me karrige të sanës, në pandemi”, Ahmeti reagon për Darkën e Lamës

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar Darkën e Lamës që u organizua dje nga presidentja Vjosa Osmani dhe ka…

Shpend Ahmeti parashikon balotazh në Prishtinë, ja çka thotë

Kryetari aktual i Prishtinës, Shpend Ahmeti i cili shumë shpejtë do ta dorëzojë detyrën e tij tek kryetari i ri,…

Ahmeti ka një njoftim për prishtinasit qe e kanë kaluar virusin COVID

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar se ka filluar dhënia e vërtetimeve për qytetarët të cilët kanë…

Ahmeti reagon rreth vendimit të Qeverisë për gazin: “Megalomania të shtyn drejtë gabimeve të pafalshme”

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në facebook, ka folur për refuzimin e…

Ahmeti: Nuk do të lejojmë tubime elektorale në shkolla

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se drejtorët e shkollave kanë pasur presion nga shtabet zgjedhore të…

“Ai që humbet të bëhet Ministër i Shëndetësisë”, propozon Ahmeti

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka dhënë një parashikim për zgjedhjet lokale, si dhe ka dhënë një ide…