Katër ditë nga hapja e Tunelit të Llogarasë, Edi Rama: 41 mijë automjete kanë kaluar përmes tij

Ka pak ditë që është hapur Tuneli i Llogarasë, në Shqipëri.Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka ndarë detaje për qarkullimin…

Sveçla dhe Balla nënshkruajnë protokollin për kontrollin e përbashkët kufitar Kosovë-Shqipëri

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla bashkë me homologun e tij nga Shqipëria, Taulant Balla, kanë nënshkruar në Qafë…

Sot takohen ministri Sveçla dhe Balla, do të vizitojnë pikën kufitare Qafë Morinë

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe Ministri i Punëve të Brendshme të Shqipërisë, Taulant Balla, gjatë ditës do…

Pas Euro 2024, Daku e Broja nisin pushimet – shihen bashkë në Shqipëri

Kombëtarja shqiptare para pak ditësh mbylli rrugëtimin e saj në Euro 2024.Ajo u eleminua në fazën e grupeve. Me të…

Ballafaqim deputetësh në futboll, këta të Kosovës mposhtin ata të Shqipërisë

Deputetët e Kosovës kanë zhvilluar një ndeshje futbolli me ata të Shqipërisë.Ndeshjen e kanë zhvilluar në stadiumin e Hajvalisë.Këta të…

UEFA shqipton gjobë për të tretën herë për Shqipërinë, shumë e madhe për t’u paguar

Ndonëse rrugëtimi në Euro 2024 ka përfunduar për “kuqezinjtë”, ata ende duhet të paguajnë edhe një gjobë tjetër UEFA-s.Kjo e…

Një veture në Vlorë i del flaka , policia japin detajet

Një veturë në lagjen “Topana” në Vlorë është përfshirë nga zjarri.Me të marrë informatën në vendin e ngjarjes kanë dalë…

“Kuqezinjtë” kthehen në shtëpi, në Rinas arrijnë në ora 15:00

Rezultati me Spanjën ka bërë që lojtarët e Shqipërisë të kthehen në shtëpi më shpejt sesa që duhej.Meqenëse mbrëmë kombëtarja…

Shqipëria ndan rrugët me Euro 2024, flet trajneri Sylvinho

Shqipëria mbrëmjën e së hënës ka përfunduar rrugëtimin e saj në Kampionatin Evropian, Euro 2024.Menjëherë pas eleminimit, ka folur trajneri…

Euro 2024: Shqipëria kundër Spanjës, reagon Rama: Të shijohet momenti

Në fare pak orë, Shqipëria do të gjendet përballë spanjollëve, në lojën vendimtare për rrugëtimin e saj në Euro 2024.Kuqezinjëve…