Shkatërrime të mëdha në Stamboll, i gjithë qyteti në alarm

Erërat e fuqishme dhe reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar dëme të mëdha material në Stamboll. Mediat lokale raportojnë…

Muriqi po e mendon rikthimin në Fenerbahçe

Ylli kosovar nuk ka arritur të lërë gjurmë në Lazio, gjatë janarit mund të rikthehet në Stamboll tek klubi ku…

Morena, nga shtrati “nxeh” rrjetin me foton e fundit

Morena Taraku është bërë e gjallë sot me një foto tepër të nxehtë në rrjetet sociale Bukuroshja kosovare, e cila…

Tërmet në Stamboll

Një tërmet ka goditur qytetin më të famshëm turk, Stambollin, raporton Gazeta Enigma. Tërmeti me madhësi 3.9 shkallës goditi distriktin…

Në Stamboll arrestohet maqedonasi Boban Tomovski, krahu i djathtë i Sedat Pekerit

Në Aeroportin e Stambollit është arrestuar shtetasi maqedonas, Boban Tomovski, që konsiderohet si bashkëpunëtori i mafiozit të njohur turk, Sedat…