Dardanët mbajnë stërvitjen e fundit në Kosovë, të gatshëm për ndeshjen me Norvegjinë

Dardanët paraditën e sotme kanë mbajtur seancën e fundit stërvitore para udhëtimit në Oslo, për ndeshjen me Norvegjinë.Të pranishëm në…

Kina stërvitet duke qëlluar me predha anijen model amerikane

Ushtria kineze ka ndërtuar një model të një aeroplanmbajtëseje amerikane dhe të disa anijeve të tjera amerikane, për t’i përdorur…

Kosova merr lajme pozitive para sfidës ndaj Suedisë, gati një super sulmues

Kosova e ka zhvilluar stërvitjen e fundit para përballjes së nesërme me Suedinë në kuadër të kualifikimeve për Botërorin “Katari…

Para ndeshjes me Greqinë, Kosova e zhvillon sot stërvitjen finale

Kosova duket më e motivuar se kurrë. Dardanët pas fitores në Gjeorgji, sot zhvillojnë stërvitjen e  fundit para duelit të…