Llapi fiton bindshëm ndaj Ballkanit

Llapi ka arritur të shënojë fitore ndaj Ballkanit me rezultat të thellë 4:1, në ndeshjen e fundit të xhiros së…

Java e 14-të në Superligë mbyllet këtë të diele me një ndeshje

Xhiroja e 14-të në Superligë mbyllet sot (e diel) me një ndeshje interesante. Ndeshja kryesore e kësaj jave do të…

Ardi Shala, “Ylli i Javës” në Superligën e Kosovës

Federata e Futbollit e Kosovës vazhdon të ndajë çmimin “YLLI I JAVËS”, për lojtarin më të mirë të xhiros. “YLLI…

Komisioni i aprovon kërkesën Dukagjinit, i heq kartonin e kuq Januzit

Komisioni i Gjyqtarëve Profesional me në krye Përparim Hasanin kanë pranuar ankesën e KF Dukagjinit për t’ia hequr kartonin e…

Ballkani – Prishtina, befasi në formacionet zyrtare

Sot (e diel) mbyllet edhe java e 11-të në elitën e futbollit kosovar, ku në orar janë dy takime. Dueli…

Ballkani barazon me Dukagjinin, por bëhet lider i BKT Superligës së Kosovës

Dukagjini dhe Ballkani i kanë ndarë pikët në kuadër të javës së dhjetë në BKT Superligën e Kosovës. Skuadra nga…

Gjilani fiton derbin, “përmbysë” liderin

Gjilani ka shënuar fitore të rëndësishme si vendës ndaj liderit në tabelë, Drenicës, me rezultat 2:1, shkruan Gazeta Enigma. Të…

Formacionet zyrtare: Dukagjini – Ballkani, Gjilani – Drenica

Dje janë mbyllur tri ndeshje të javës së 10-të në BKT Superligën e Kosovës. Llapi ka mposhtur Ulpianën, Drita ka…

Lista e Kosovës U21, vetëm 4 futbollistë nga Superliga e Kosovës

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës U21, Michael Nees e ka publikuar listën e futbollistëve për dy ndeshjet kualifikuese të këtij…

Llapi dhe Drenica zhvillojnë ndeshjen kryesore të ditës, Ulpiana nikoqir i Dukagjinit në Suharekë

Në kuadër të elitës së futbollit kosovar, sot do të zhvillohen dy ndeshje tejet interesante. Pasditja e sotme do të…