Afera “Mimi” – Si ndikojnë në figurën e VV-së përgjimet Simiq – Kusari-Lila

Zhurmë e debat shkaktoi në opinion publikimi i përgjimeve, ku Shefja e Grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lilës dëgjohet teksa…

Opozita pro projektligjit për Shëndetin Riprodhues, por fajëson VV-në se s’po e kalojnë

Në seancën e 8 qershorit për herë të tretë ka dështuar në Kuvend votimi në parim i projektligjit për shëndet…

Deputetet Musliu dhe Kadriaj vizitojnë nënën e Ramush Haradinajt për Ditën e Gruas

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ganimete Musliu, bashkë me deputeten e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Time…

Kadrijaj e AAK-së: Po të ekzistonte Ligji i Pagave nuk do të kishin greva në arsim dhe mjekë që largohen nga vendi

Pas disa orëve debat dhe votim të mbi 70 amendamenteve, më 2 shkurt të vitit 2019 Kuvendi i Kosovës ka…

Reciprociteti për targat, Kadrijaj: Situata mund të destabilizohet

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Time Kadriaj, ka vlerësuar se vendimi për reciprocitet për targat me Serbinë,…

AAK: Vendimi për targa, tentim për ndërprerje të dialogut në kohë fushate

Anëtarja tjetër e Komisionit për punë të Jashtme dhe Diasporë nga AAK-ja, Time Kadrijaj, ka thënë se ky veprim është…

Blerand Kadrijaj që mbeti i vrarë është kushëriri i kësaj deputete të AAK-së

Blerand Kadrijaj i cili mbeti i vrarë sonte në Pejës është kushëriri i deputetës së AAK-së, Time Kadrijaj. Ajo përmes…

Skandalet e njëpasnjëshme të Gërvalles, opozita i konsideron të pafalshme, jo rrallë herë barrën e saj e merr përsipër Kurti

“Ministrat kanë një grumbull të stafit po edhe sherbyesit e tjerë të Ministrisë janë në dispozicion të ministres. Andaj janë…

“Axhë ti heka 20 euro se 10 te dalin boll”, Time Kadrijaj ironizon me një foto të Albin Kurtit

Në mbledhjen e tetë të Qeverisë së Kosovës, të mbajtur gjatë ditës së djeshme është vendosur që shtesat prej 30…