Gastronomia shtrenjton çmimet, një ujë i thjeshtë tani kushton 1.20 euro

Rritja e çmimeve në produkte ushqimore ka acaruar qytetarët duke i prekur ‘xhepat’ e tyre dhe duke e rënduar edhe…

Kur keni kokëdhimbje pini sa më shumë ujë

Uji i pijshëm mund të ndihmojë në parandalimin dhe trajtimin e dhimbjeve të kokës Dehidratimi mund të shkaktojë dhimbje koke…

“Brenda vitit gjithë qytetarët e Vushtrrisë do të furnizohen me ujë të pijshëm”

Deri në fund të këtij viti do të përfundojë shtrirja e rrjetit të ujësjellësit në tërë territorin e Komunës së…

A do të ketë reduktime të ujit natën e Vitit të Ri?, flasin nga KRU “Prishtina”

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Prishtina”, ka njoftuar se do të ketë furnizim stabil me ujë gjatë natës së Vitit të…

VIDEO/ Prizren: Pos rrymës, probleme edhe me ujin

Pas shumë ditësh me reduktime të rrymës, në Prizren kjo ka ndikuar që të ketë edhe ndalesa të ujit. Nga…

A do të ketë reduktime pas paralajmërimit për rritjen e çmimit të ujit?

Qeveria e Kosovës ka paralajmëruar rritje të çmimit të ujit, ndonëse një sasi e madhe e ujit të prodhuar për…

Në trazirat në Holandë për shkak të një bllokimi të ri, policia përdori topa uji

Në Holandë, protestat po vazhdojnë për një bllokim të pjesshëm. Protestuesit në Hagë shprehën pakënaqësi ndërsa kryeministri Rutte njoftoi masat.…

“Varka kozmike”, shpejtësi dhe luks mbi ujë

Një varkë që “fluturon” mbi ujë dhe ngjason me një anije kozmike. Ky është koncepti më i ri i varkave…

Momenti kur shqiponja e kap dhe e nxjerr nga uji peshkun që peshonte mbi 9 kilogramë

Një video amatore shfaq momenti kur një shqiponjë futet në ujë dhe arrin me kthetrat e saj ta kap një…

S’ka ngritje të çmimit të ujit në Kosovë, mbetet i njejtë deri në fund të vitit

Shtrenjtimi i produkteve të konsumit, ka krijuar efekt zinxhiror të ngritjes së çmimeve edhe të shërbimeve. Janë paralajmëruar edhe ngritje…