MSh tregon se kur do të rinisë vaksinimi, pas arritjes së dozave të reja

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka njoftuar se pas furnizimin me 5 mijë vaksina të reja, sot ka rinisur vaksinimi…

COVAX arrin marrëveshje me Modernën për blerjen e 500 milionë dozave të vaksinave

COVAX do të ketë 500 milionë doza të vaksinës antiCOVID-19 të Moderna-s, pas një marrëveshjeje të nënshkruar me Aleancën për…

Rrëfimi i ish-ministrit Zemaj për kontratën me Pfizer dhe pasojat nga veprimet e Qeverisë

Ish-ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se në mesin e dy çështjeve kryesore për të cilat e informoi ministrit…

Haxhiu thotë se i ka ofruar Qeverisë së Kurtit mundësi për sigurim të vaksinës anti-COVID

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, ka thënë se i kanë ofruar një mundësi Qeverisë së Kosovës për…