Ky është shteti i parë në Evropë që s’do të paguajë punonjësit në rast se nuk vaksinohen

Të gjithë punonjësit e shëndetësisë në Francë duhet të jenë të vaksinuar kundër Covid deri në shtator, ose ndryshe rrezikojnë…

Vitia lavdëron tri komuna për menaxhimin e vaksinimit, mësoni cilat janë ato

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, falënderoi të gjithë kryetarët e komunave për bashkëpunim, por me theks të veçantë specifikoi Obiliqin,…

“Vaksinimi ndaj COVID-19 duhet bërë obligues nëse atë e refuzojnë 50% e popullatës”

Deputeti i AAK-së, Shemsedin Dreshaj, ka shprehur shqetësim lidhur me menaxhimin e pandemisë së koronavirusit në Kosovë. Dreshaj në Info…

Një i vdekur e 11 raste me Covid-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se 11 persona kanë rezultuar pozitivë me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit, nga 1…

MSh-ja: S’ka termine të lira për vaksinim deri më 29 qershor

Deri të martën e javës që vjen, asnjë qytetarë nuk do të ketë mundësinë që të caktojë termin për vaksinim.…

Qeveria nuk e ka filluar vaksinimin në veri të Kosovës

Që nga fundi i vitit 2020, mijëra qytetarë serbë të Kosovës janë vaksinuar në Serbi. Në Institutin e Shëndetit Publik…

Mbi 133 mijë të vaksinuar në Kosovë kundër Covid-19

Deri në mesditë në sallën “1 Tetori” në Prishtinë u vaksinuan mbi 280 persona me dozën e parë dhe të…

MSh-ja me një njoftim të rëndësishëm për qytetarët që do vaksinohen

Ministria e Shëndetësisë ka kërkuar nga kategoritë e qytetarëve që janë me radhë për vaksinim që të kenë një dokument…

MSh me njoftim të rëndësishëm për vaksinimin masiv

Në Kosovë ka filluar sot vaksinimi në masë me vaksinën kundër COVID-19. MSH ka njoftuar se bazuar në Planin e…

Fillon vaksinimi masiv i qytetarëve të Mitrovicës

Ka nisur vaksinimi masiv i qytetarëve të Mitrovicës në hapësirat e Qendrës së Kulturës “Rexhep Mitrovica”. Kryetari i komunës, Agim…