Kongresmenët amerikanë kërkojnë drejtësi për Vasfije Krasniqin dhe vëllezërit Bytyqi, i shkruajn Joe Bidenit

Presidenti i SHBA-së, Joe Biden ka pranuar të enjten, kërkesën e kongresmenëve të Kongresit Amerikan, të cilët kanë bërë thirrje…

Marsh në Nju Jork për viktimat e dhunës seksuale në Kosovë

Vasfije Krasniqi – Goodman do të niset javën tjetër drejt Shteteve të Bashkuara për të marrë pjesë në marshin që…

Një vend për gratë në dialogun Kosovë-Serbi

Qeveria e Kosovës ende nuk ka ndërmarrë ndonjë nismë për përfshirjen e ndonjë gruaje në procesin e dialogut Kosovë-Serbi. Vasfije…

Deliu: Vasfijen e dëgjoi Kongresi Amerikan, por nuk ka kohë ta dëgjojë Kurti, për keqardhje

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu-Kodra ka reaguar pas deklaratës së deputetes së VV-së, Vasfije Krasniqi, e cila…

A ka marrë ftesë nga Kurti që jetë pjesë e dialogut Kosovë-Serbi, flet Vasfije Krasniqi

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Vasfije Krasniqi-Goodman, ka thënë se nuk është ftuar që të jetë pjesë e ekipit nga Qeveria Kurti…

Krasniqi për dënimin e Zoran Vukotiq: Po ndihna si të ishin dënuar kryesit e veprës time

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Vasfije Krasniqi, e cila ka qenë viktimë e dhunimeve seksuale gjatë luftës në Kosovë është shprehur…

Sa e pasur është Vasfije Krasniqi-Goodman?

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Vasfije Krasniqi-Goodman, ka deklaruar një shtëpi me garazhë e pishinë…

Vasfije Krasniqi tregon si e pritën vajzat dhe burri zgjedhjen e saj deputete

Deputetja e Kuvendit të Kosovës Vasfije Krasniqi ka folur për rolin e saj të ri si pjesë e legjislativit të…

Kurti thotë se është përgjegjësi institucionale dhe vetëdijësim shoqëror adresimi i dhunës seksuale gjatë luftës

Në Ditën ndërkombëtare për eliminimin e dhunës seksuale në konflikt, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me…

U duk se po qan, por çfarë ndodhi me Vasfije Krasniqin në Kuvend

Zhvillime të shumta ndodhën në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, ku pati edhe përplasje fizike midis deputetëve, raporton…