Pesë vite nga vrasja e Ivanoviqit, kërkohet zbardhja e rastit

Familjarë, bashkëpunëtorë të afërt dhe qytetarë, kanë ndezur qirinj sot në 5-vjetorin e vrasjes së politikanit serb, Oliver Ivanoviq, para…

Vrasja që tronditi Vitinë, dënohet me 30 vjet burgim i akuzuari

Gjykata Themelore në Gjilan ka shpall aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit B. R., për kryerjen e dy veprave penale; vrasje…

Dënimi me 7 vite i Shaban Gogajt, reagon avokati i prindërve të Agonis Tetajt

Avokati mbrojët i familjes së Agonis Tetajt, Berat Tmava ka reaguar në lidhje me vendimin e Gykatës së Pejës, që…

Nga Qeveria e Kosovës bëjnë të ditur se Albin Kurti ishte i njoftuar për kërcënimet për vrasjen e tij

Gjatë ditës së sotme mediumi A2 News ka raportuar se në vitin 2021, Njësia Kundër Terrorizmit në Kosovë ka zbuluar…

Ky është motivi i vrasjes së rëndë në Ferizaj, ku gjeti vdekjen 30-vjeçari Gazmend Hyseni

Gazeta Enigma raportoi pak më parë për ngjarjen e rëndë që ka ndodhur mbrëmë në orët e vona, në rrugën…

Si kishte ndodhur vrasja brenda AKI-së? Rrëmbimi i koleges në kërcënimin e armës nga Iberdemaj, konfrontimi me kolegë dhe tentimi për t’u arratisur

Me 25 vite është dënuar ish-punëtori i Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, Valon Ibërdemaj, për vrasjen e kolegut Isa Sejdiu më…

Vrasja e 26 vjeçarit në Pejë – Krejt çka dihet deri më tani

Si pasojë e një përleshje me thika të enjten në Pejë ka mbetur i vdekur një 26 vjeçar me inicialet…

Vrasja e gruas në Llaushë të Skenderajt, policia jep detaje

Policia e Kosovës ka dhënë detaje në lidhje me rastin e vrasjes së një gruaje në fshatin Llaushë të Skenderajt,…

Tragjedia e Llaushës, sot protestohet për vrasjen e 48 vjeçares

Të premten në Skenderaj do të protestohet kundër dhunës dhe vrasjes së grave, duke dënuar vrasjen e Lirije Qerimaj nga…

Familjarët e 8 vjeçarit të vrarë në Fier thyejnë derën dhe hyjnë me forcë në gjykatë

Familjarët e tetëvjeçarit të vrarë në Fier kanë thyer derën e jashtme të gjykatës së këtij qyteti dhe kanë hyrë…