Vdes ish-futbollisti Sadik Rrahmani

Vdes ish-futbollisti Sadik Rrahmani

Ka vdekur ish-futbollisti dhe trajneri Sadik Rrahmani, nga Mitrovica.Lajmi është bërë i ditur nga klubi mitrovicas Trepça ’89.

“DIKI siq njihej nga i gjithë Komuniteti Sportiv e në veqanti Futbolli do të mbahet mend si një Ikonë e qytetit. Na ike herët”, thuhet në njoftim.

“U rrit dhe u krijua si futbollist në qytetin e Mitrovicës, pas luftës pas pensionimit si futbollist aktiv ushtroi edhe Profesionin e Referit në Super ligën e Kosovës në Futboll, e në vitet e fundit si Trejner i grupë moshave të reja te KF TREPÇA’89”.

Related Articles