Zyrtare: Llapi transferon një lojtar nga Argjentina

Zyrtare: Llapi transferon një lojtar nga Argjentina

Juan Di Lorenzo përforcon mbrojtjen e skuadrës së Llapit.KF Llapi dhe mbrojtësi i qendrës, Juan Di Lorenzo kanë arritur marrëveshje bashkëpunimi të vlefshme deri në vitin 2023, me opsion të rinovimit edhe për një vit tjetër.

24 vjeçari italian me nënshtetësi argjentinase në edicionin e fundit ka qenë pjesë e ekipit OF lerapetras, me të cilët ka zhvilluar 30 paraqitje në divizionin e dytë të Ligës Argjentinase dhe ka realizuar 1 gol.

Di Lorenzo është paraqitur për Kombëtaren e Argjentinës për grupmoshën U17 si dhe ishte pjesë edhe e Kombëtares U20 të Argjentinës.

“Me të përfunduar kontratën me ekipin e OF lerapetras, Di Lorenzo ka arritur marrëveshje me ekipin tonë dhe do i mbroj ngjyrat bardh e kaltër në edicionin 2022/23”.

Related Articles