Atletico luan vetëm për fitore kundër Milanit të humbur në Champions, shpresat edhe te Liverpooli

Atletico luan vetëm për fitore kundër Milanit të humbur në Champions, shpresat edhe te Liverpooli

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidat mes Atletico Madrid vs Milan dhe Liverpool vs Porto.Ndehsjet kryesore të së mërkurës zhvillohen në kuadër të grupit B, ku Porto, Athletico Madrid, por edhe Milan matematikisht, luftojnë për pozitën e dytë.

Liverpooli tashmë e ka siguruar kualifikimin, por Atletico lutet që të besuarit e Jurgen Klopp ta mundin Porton, rivalin direkt për pozitën e dytë.

Atletico aktualisht gjendet në vendin e tretë me katër pikë dhe kërkon sonte fitore kundër Milanit të humbur në Ligën e Kampionëve, për të ndryshuar renditjen në Grupin B.

Related Articles