Llapjani e sulmon fizikisht të dashurën me të cilën bashkëjeton, Policia në ndjekje të tij

Vajzat dhe gratë po vazhdojnë të jenë viktimat më të shpeshta të dhunës që përjetojnë kryesisht nga partnerët e tyre.…

Ndahet nga jeta poetja Lindita Ahmeti

Poetja Lindita Ahmeti ka ndërruar jetë në moshën 50-vjeçare. Lajmi i trishtë është konfirmuar nga babai i saj, shkrimtari Xhabir…

Vdekje e dyshimtë në Prishtinë

Një person është raportuar i vdekur në Prishtinë. Policia në raport e ka cilësuar rastin si “vdekje e dyshimtë. “Raportohet…

Pejë: Arrestohen dy të dyshuar pasi planifikuan vrasjen e një personi

Dy persona janë arrestuar pasi kishin përgatitur një vrasje të rëndë në periudhën tetor-nëntor në vitin 2023 në Pejë. Sipas…

E bëri për spital policin, shoqërohet në stacion gjilanasi

Një person është shoqëruar në policinë e Gjilanit pasi që i njëjti ka fyer dhe sulmuar fizikisht një zyrtar policor.…

Shoferi i autobusit humbi drejtimin, 14 të lënduar në një aksident në Novobërdë

14 persona kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një aksidenti mes një autobusi dhe një veture në Prekoc të…

Pejë: Zjarr në një ‘Rent a Car’, digjen tri vetura në vlerë rreth 50 mijë euro

Në një ‘Rent a Car’ në Pejë mëngjesin e sotëm ka ndodhur një incident zjarri, ku tri vetura janë kapluar…

Dy serbë ndalohen duke kaluar ilegalisht kufirin në Leposaviq

Dy serbë janë ndaluar në Koshuticë të Leposaviqit, pasi që të njëjtit janë takuar duke kaluar kufirin ilegalisht nga Kosova…

Gjilan: Një burrë raportohet se është zhdukur qe një javë

Një grua ka njoftuar policinë dje se nga data 25 mars, viktima mashkull kosovar ka dalë nga shtëpia dhe nuk…

Një person bëri thirrje për urrejtje fetare në sheshin e Ferizajt, Policia nis hetimet

Një person përmes rrjeteve sociale ka bërë thirrje për urrejtje fetare në sheshin e qytetit të Ferizajt. Policia ka bërë…