Një person bëri thirrje për urrejtje fetare në sheshin e Ferizajt, Policia nis hetimet

Një person përmes rrjeteve sociale ka bërë thirrje për urrejtje fetare në sheshin e qytetit të Ferizajt. Policia ka bërë…

40 aksidente trafiku vetëm brenda 24 orëve në Kosovë

Gjithsej 40 aksidente janë raportuar në polici brenda 24 orëve. 17 nga to janë me të lënduar, ndërsa 23 me…

Dy vëllezër nga Peja rrahen me njëri – tjetrin, përfundojnë në Polici

Dy vëllezër nga Peja janë kapur mes vete dhe kanë përfunduar në Polici. Burimet e Sinjalit brenda Prokurorisë kanë bërë…

Kosovari publikon pamje nga një aksident i tmerrshëm në Itali

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Itali. Një kosovar që ka qenë kalimtar i rastit ka publikuar videon ku…

Kjo është gruaja që vdiq pasi u plagos me armë në Prishtinë, ishte kalimtare rasti

Egzon Haziri ka mbetur i vrarë mbrëmë si pasojë e të shtënave me armë zjarri në rrugën ‘Jeronim De Rada’,…

Vdes gruaja që u plagos mbrëmë në Prishtinë

Ka vdekur gruaja që u plagos mbrëmë në rrugën “Jeronim de Rada” në Prishtinë. Lajmin e ka konfirmuar Shaqir Uka,…

Kllokot: Arrestohet një person për dhunë në familje

Në Kllokot është arrestuar një person pasi pas një mosmarrëveshjeje dyshohet se e ka sulmuar fizikisht një person tjetër. Policia…

Policia e Kosovës ka ndaluar katër automjete që hynë ilegalisht nga Serbia në Leposaviq

Të hënën në Leposaviq, policia i ka ndaluar katër automjete që kanë hyrë në mënyrë ilegale nga Serbia. “Si rezultat…

Një i moshuar gjendet pa shenja jete në Novobërdë, Policia nis hetimet

Të martën e 27 marsit një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Boston në Novobërdë, ku një person është…

Plagoset një person në Prishtinë, personat e dyshuar janë identifikuar nga Policia

Një person ka mbetur i plagosur si pasojë e të shtënave me armë zjarri në rrugën “Haxhi Zeka” në Prishtinë.…