Mediat serbe e shpallin tradhtar peshkopin që u takua me Von Cramon

Eurodeputetja dhe raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon është takuar me një peshkop serb në dioqezën e…

Dy muaj pa udhëtarë, ndërpriten fluturimet në Aeroportin e Kukësit

Prej dy muajsh fluturimet përmes aeroportit ndërkombëtar të Kukësit janë ndërprerë, raporton Gazeta Enigma. Dy kompanitë ajrore “Air Albania” dhe…

17 të vdekur nga COVID-19 në Maqedoni të Veriut

Në Maqedonin e Veriut kanë humbur jetën 17 persona të infektuar me koronavirus, shkruan Gazeta Enigma. Në raportim 24 orësh…

Konfirmohen dy rastet e para me variantin Omicron në Kroaci

Në Kroaci, më 6 dhjetor janë konfirmuar dy rastet e para me variantin, Omicron të koronavirusit, njoftoi Instituti Kombëtar i…

Vdes nga goditja e makinës këmbësorja shqiptare në Cyrih

Përkundër masave të menjëhershme të reanimimit, këmbësorja 28 vjeçare me prejardhje nga Kamenica ka ndërruar jetë në vendin e aksidentit.…

Vizita në Tiranë, i dërguari i posaçëm i SHBA-së do ta takojë Ramën e Bashën

I dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Garbiel Eskobar, pritet ta vizitojë kryeqytetin shqiptar javën që vjen. Tirana…

MPB tregon se sa kushtojnë gjobat për përdorimin dhe shitjen e fishekzjarreve në Maqedoni

Minsitria e Punëve të Brendshme edhe sivjet ka fushatë parandaluese me qëllim që t’u tregojë qytetarëve për pasojat e përdorimit…

Vazhdojnë protestat në Beograd, bllokime në 53 lokacione

Protestat në Serbi po vazhdojnë edhe këtë të diel dhe masa e njerëzve po rritet. Aktivistët në protestë sot kanë…

Petkoviqi thotë se partitë opozitare serbe do ta njohin pavarësinë e Kosovës, dhe se Kurti po i përkrah

Vartësi i presidentit Vuçiq, Petar Petkoviq që gjithashtu udhëheq me të ashtuquajturën “Zyra për Kosovën” në qeverinë serbe ka thënë…

Ky është serbi nga Prishtina që po i organizon protestat kundër Vuçiq

Të shtunën janë organizuar protesta gjithandej në Serbi  kunder regjimit të Aleksandar Vuçiq. Në fakt protestuesit po kërkojnë nga Vuçiq…