“Respekt dhe besim i veçantë”: Xhaferi reagon pasi propozohet për kryeministër në Maqdoninë e Veriut

Kryesia e Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), ka propozuar për kryeministër teknik kryeparlamentarin aktual Talat Xhaferi. Në lidhje me ketë…

Raportohet se Talat Xhaferi do të jetë kryeministër i Maqedonisë së Veriut

TalatXhaferi do të jetë Kryeministër i Maqedonisë së Veriut nga 28 janari. Kështu raporton televizioni RTV 21 në Shkup. Ende…

Vuçiqi po i humb zgjedhjet? Nga terreni vijnë informacione dramatike

“Serbia kundër dhunës” aktualisht ka rreth 40 për qind të votave, ndërsa koalicioni i Vuçiqit ka rreth 49 për qind…

Vuçiq pas kërkesës së Intepolit: Do të jemi me serbët para dhe pas Banjskës

“Na presin shumë telashe sa i përket Kosovës”, ka thënë presidenti serb në një tubim parazgjedhor të partisë së tij…

Policia në kërkim të autorit të vrasjes në Fier, kontrolle në garazhe, magazina e shtëpi

Policia e Fierit ka kontrolluar të gjithë qytetin, në kërkim të makinës “Mercedes Benz” dhe autorit të dyshuar të vrasjes…

Njoftim i Interpolit për Radoiçiqin, rikthen misteri i urdhrit të arrestit për vrasjen e Ivanoviqit

Emri i Milan Radoiçiqit, biznesmenit kontrovers kosovar dhe ish-nënkryetarit të Listës Serbe, ishte në listën e të kërkuarve të Interpolit…

A ka rol ndikimi i Rusisë në vrasjen e dyfishtë në Maqedoninë e Veriut?

Frosina Tashevska Remenski, profesoreshë universitare nga Fakulteti i Sigurisë në Shkup, thotë se vrasja e Vanja Gjorçevskës (14) dhe Pançe…

Surpriza në ADN e shqiptarëve: “Gjysma e banorëve të Shqipërisë, kosovarë”

Gjergj Bojaxhiu ka krijuar një projekt shqiptar të ADN, me emrin “Rrënjët”, ku të gjithë mund të kuptojnë prejardhjen krahinore…

Dalin pamjet e rrëmbimit të 14-vjeçares së vrarë në Shkup, dy automjete kalojnë njëri pas tjetrit, njëri prej tyre i vjedhur

Mediat maqedonase kanë publikuar pamjet ku shihen automjetet në të cilat është transportuar 14-vjeçarja Vanja Gorçevska (Gjorçevska) pas rrëmbimit të…

Rrëmbimi dhe vrasja e 14-vjeçares në Shkup, flet për herë të parë nëna e viktimës

Ditën e sotme ka reaguar për herë të parë nëna e 14 vjeçares të rrëmbyer dhe të vrarë në Maqedoninë…