Bërnabiq reagon për deklaratën e kryediplomatit kroat, nuk e lë pa e përmend Kosovën

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka thënë se deklarata e ministrit të Jashtëm kroat Gordan Gërliq-Radman për Serbinë dhe Aleksandar…

Kryeministri holandez, Rutte, favorit për shef të NATO-s

Kryeministri në largim i Holandës, Mark Rutte, është kandidati më serioz që të bëhet sekretar i ri gjeneral i NATO-s,…

Kandidat për President të RMV-së, Bujar Osmani: Ka ardhur koha t’i tejkalojmë kufijt etnik

Në Maqedoninë e Veriut kanë filluar përgatitjet për zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare qe zhvillohen në fund të prillit dhe fillim…

Vrau babanë dhe e varrosi, policia çon në vendin e ngjarjes 19-vjeçaren (VIDEO)

Policia ka dërguar në vendin e ngjarjes, vajzën 19-vjeçare e cila vrau babanë e saj dhe më pas e varrosi…

Kryeterroristi Radoiçiq shfaqet në Kopaonik duke festuar ditëlindjen

Kryeterroristi serb, i cili udhëhoqi grupin e armatosur në Banjska ku u sulmua Policia e Kosovës, më 24 shtator në…

INTERPOL për Radoiçiqin: Dënim i mundshëm maksimal dhe burgim i përjetshëm

Milan Radoiçiq, personi i cili mori përgjegjësinë për organizimin e sulmit të 24 shtatorit të vitit të kaluar në Banjskë…

Dy të vrarë në fshatin Gabresh të Kumanovës

Sot në mesditë ka ndodhur një vrasje e dyfishtë në fshatin Gabresh të Kumanovës, ku një 66-vjeçar ka vrarë motrën…

Ali Ahmeti thotë se nesër në 11:00 do ta japë “lajmin e madh”

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti nesër do të paraqitet në Facebook, ku ka paralajmëruar se do ta…

Stano e demanton raportimin në mediumin e Serbisë se Borrell ka planifikuar vizitë në Kosovë

Zëdhënësi i Bashkimit Europian, Peter Stano, ka hedhur poshtë raportimet se Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell, kishte në…

Një termet tjetër godet Sarajevën

Pas një tërmeti mëngjesin e sotëm me fuqi prej 4.2 Rihter, një tjetër tërmet ka goditur sot Sarajevën rreth orës…