Sarajeva goditet nga një tërmet i fuqishëm

Një tërmet i fuqishëm ka ndodhur në Sarajevë, rreth orës 09:20. Ky tërmet që goditi Sarajevën para pak minutash, sipas…

Ballkani në plan të dytë në Konferencën e Sigurisë në Mynih

Si çdo vit tjetër në shkurt, Mynihu është skenë e shumë diskutimeve për situatën aktuale të sigurisë në botë për…

Daçiq: Më 17 shkurt 2008, u shkatërrua rendi juridik ndërkombëtar

Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Serbisë, njëherësh ministër i Jashtëm, Ivica Daçiq, ka kujtuar 17 shkurtin, shpalljen e Pavarësisë së Kosovës.…

39-vjeçari shqiptar vret me armë bashkëjetuesen në Kretë

Shtetasi shqiptar Gentian Mino, 39 vjeç është arrestuar mëngjesin e së premtes nga policia në Heraklio të Kretës, pasi ka…

Serbia e arreston nënkryetarin e Lëvizjes Kombëtare të Serbisë, mori pjesë në protestë kundër Vuçiqit

Në mëngjesin e sotëm në Uzhicë është arrestuar nënkryetari i Lëvizjes Kombëtare të Serbisë, Millosh Pavloviq. Miroslav Aleksiq, president i…

Kamberi-Lajçakut: Ai takohet me serbët në Kosovë, por jo edhe me shqiptarët në Serbi

Deputeti i vetëm shqiptar në Paralamentin e Serbisë, Shaip Kamberi përmes një postimi në ‘X’ tha se ka kërkuar një…

Zjarri në një qytet barakë në Mal të Zi vret dy gra dhe dy fëmijë

Një zjarr që shpërtheu herët mëngjesin e së enjtes në një vendbanim të improvizuar rom në Mal të Zi, vrau…

I dyshuari kryesor për Masakrën në burgun e Dubravës ekstradohet në Bosnje dhe Hercegovinë

I dyshuari kryesor për Masakrën në Burgun e Dubravës, Sinisha Petriq, është ekstraduar nga Spanja në Bosnjë dhe Hercegovinë. Siç…

Shpallen zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale në Maqedonin e Veriut

Sivjet, Maqedonia e Veriut do të mbajë dy palë zgjedhje, ato parlamentare dhe presidenciale. Sot, ato i shpalli kryetari i…

Serbia furnizohet me sistemin anti-dronë rus, Vuçiq mburret me prezantimin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është pajisur me sistemin rus anti-dron i njohur si “Repelent”. Ai sot vizitoi hapësirat e…