Gjilan: Brenda 24 orëve 890 pacientë me grip sezonal – 11 raste pozitive me COVID-19

Që nga fundi i vitit që lamë pas Kosova është duke u përballur me një fluks të madh të pacientëve…

Studimi i ri tregon se truri i adoleshenteve është plakur para kohe gjatë pandemisë

Pandemia Covid dhe bllokimet e saj kanë bërë që truri i adoleshentëve të plaket para kohe, duke ndryshuar strukturën e…

Vitia: Kanë filluar punimet për renovimin e Klinikës së Gjinekologjisë

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka bërë të ditur se kanë nisur punimet për renovimin e Klinikës së Gjinekologjisë. Ai…

Pasojat në shëndet nga përdorimi i mjeteve piroteknike, Lenjani apelon qytetarët për kujdes

Ish-drejtori i Klinikës Emergjente në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, Basri Lenjani, ka folur për pasojat në shëndetin e njeriut…

Gjashtë QMF-ja në Prishtinë, tashmë e bëjnë edhe ultrazërin e barkut

Në gjashtë Qendra të Mjekësisë familjare në Prishtinë, tashmë do të edhe bëhet ultrazëri i barkut, nga specialistët e mjekësisë…

Këto janë katër pijet që rekomandohet t’i konsumoni kur keni anemi

Shkaktari më i shpeshtë i anemisë është mungesa e hekurit dhe pa të, organizmi nuk është në gjendje ta prodhojë…

“151 mjekë i kanë marrë dokumentet për largim nga Kosova”

Kryetari i Odës së Mjekëve, Pleurat Sejdiu, ka thënë se deri më tani 151 mjekë i kanë kërkuar dokumentet e…

Jep dorëheqje drejtori mjekësor në Spitalin e Pejës, Besnik Ibraj

Ka dhënë dorëheqje nga pozita  drejtorit mjekësor në Spitalin e Pejës, Besnik Ibraj. Përmes një njoftimi për media është bërë…

Spitali i Pejës njofton se nga janari terminet do të bëhen përmes telefonit

Spitali i Përgjithshëm në Pejë ka njoftuar se nga 1 janari 2024 do të fillon me një shërbim të ri…

Vitia: Buxheti i vitit 2024, më i larti që i dedikohet shëndetësisë

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, deklaroi se buxheti i vitit 2024 për shëndetësinë është buxheti më i lartë që i…