E mrekullueshme, Granit Xhaka futbollisti më i mirë zvicerian

E mrekullueshme, Granit Xhaka futbollisti më i mirë zvicerian

Mesfushori me prejardhje nga Kosova, Granit Xhaka është duke kaluar njërin prej sezoneve më të mira në karrierën e tij.Xhaka kapiten te Zvicra dhe lider me Arsenalin është duke bërë ndeshje fantastike.

Ai me Arsenalin është në vendin e parë, kurse me Zvicren e mbanë shiritin e kapitenit duke qenë shembull në fushën e blertë.

Federata e Futbollit e Zvicrës sonte e ka shpallur Granit Xhakën si futbollistin më të mirë të vitit, shkruan Gazeta Enigma.

Related Articles