Formacionet zyrtare: Gjithçka e hapur mes Arsenalit dhe Sportingut

Formacionet zyrtare: Gjithçka e hapur mes Arsenalit dhe Sportingut

Arsenali është nikoqir i Sportingut në Emirates Stadium për ndeshjen kthyese të 1/8 së finales në Ligën e Evropës, raporton Gazeta Enigma.Takimi i parë ndërmjet këtyre skuadrave i zhvilluar në Lisbonë u mbyll me rezultat të barabartë (2-2), ashtu që gjithçka është e hapur.

Trajnerët Mikel Arteta dhe Ruben Amorim kanë bërë përzgjedhjen e futbollistëve që do të angazhohen nga minuta e parë.


Formacioni startues i Arsenalit: Ramsdale; Tomiyasu, Saliba, Gabriel, Zinchenko; Jorginho, Xhaka, Fabio Vieira; Nelson, Gabriel Jesus, Martinelli.

Formacioni startues i Sportingut: Adan; St. Juste, Inacio, Diomande; Esgaio, Ugarte, Pedro Gonçalves, Matheus Reis; Edwards, Paulinho, Trincao.

Related Articles