Mësohen datat e çerekfinaleve, gjysmëfinaleve dhe finales së Ligës së Evropës

Pas hedhjes së shortit nga UEFA, tashmë janë zyrtarizuar edhe datat kur do të luhen ndeshjet çerekfinale, gjysmëfinale dhe finalja…

Tërhiqet shorti për 1/8 në Ligën e Europës, ndeshja kryesore Roma – Brighton

Sot (e premte), me fillim nga ora 12:00 në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për ndeshjet e fazës së…

Tërhiqet shorti për grupet e Ligës së Evropës për edicionin 2023/24, vëmendja te Grupi B

Nga ora 13:00 ka filluar shorti për grupet e Ligës së Evropës, i cili u mbajtë në Monaco dhe tashmë…

Përfundojnë pjesët e para me rezultate interesante në Ligën e Evropës

Janë mbyllur 45 minutat e parë në ndeshjet kthyese të çerekfinaleve në Ligën e Evropës, shkruan Gazeta Enigma. Sevilla është…

Hidhet shorti për çerekfinalet e Ligës së Evropës, Roma, Man Utd dhe Juventus mësojnë kundërshtarët

Në qytetin e Nyonit në Zvicër është hedhur shorti për çerekfinalen e garës së dytë më të madhe evropiane për…

Formacionet zyrtare: Gjithçka e hapur mes Arsenalit dhe Sportingut

Arsenali është nikoqir i Sportingut në Emirates Stadium për ndeshjen kthyese të 1/8 së finales në Ligën e Evropës, raporton…

Juventus në epërsi ndaj Freiburg, skuadra gjermane mbetet me një lojtar më pak

Juventus ka kaluar në avantazh ndaj Freiburg, raporton Gazeta Enigma. Skaudra italiane ka realizuar nga penalltia, pasi që Gulde preku…

Juve kërkon çerekfinalen ndaj Freiburgut – formacionet zyrtare

Freiburgu dhe Juventusi zhvillojnë ndeshjen kthyese të 1/8 së finales së Ligës së Evropës në Europa Park Stadion, raporton Gazeta…

Manchester Unitedi publikon formacionin zyrtar, përkundër rezultatit futet me ekipin e parë

Skuadra e Manchester Unitedit dhe ajo e Real Betis kanë publikuar formacionin zyrtarë të ndeshjes së sotshme në kuadër të…

Sot luhen tetë ndeshje interesante në 1/16 e Europa Leagues

Europa League sot ka tetë ndeshje kthyese, në kuadër të kualifikimeve në 1/8 e finales. Ndeshjet dhe rezultatet nga ballafaqimet…