Gjilani, Behari dhe Malisheva kualifikohen në çerekfinale të Kupës së Kosovës

Gjilani, Behari dhe Malisheva kualifikohen në çerekfinale të Kupës së Kosovës

Janë mbyllur tri ndeshjet e sotme në Kupën e Kosovës në futboll,Në kuadër të fazës 1/8 të finales, sot janë zhvilluar tri ndeshje.

Gjilani ka kaluar bindshëm në fazën çerekfinale pas përballjes me Vjosën e Shtimes.

Ndeshja e zhvilluar në Gjilan i takoi vendasve me rezultat të thellë, 4:0.

Nga ana tjetër, Malisheva poashtu ka kaluar tutje.

Skuadra e Bylbyl Sokolit ka mundur 2:0 Fushë Kosovën në “Liman Gegaj”.

Ndeshja tjetër mes Beharit dhe Prizrenit i takoi skuadrës vendase që fitoi me rezultat të pastër 3-0.

Vlen të ceket se ndeshja Prishtina – Dukagjini u shtye shkaku i kushteve të këqija atmosferike në stadiumin “Sami Kelmendi” në Lipjan.

Related Articles