Prokuroria ngrit aktakuzë ndaj malishevasit për vrasjen në parking në Bellanicë të Malishevës

Prokuroria Themelore në Gjakovë ka ngritur aktakuzë, kundër të pandehurit I.Z., për veprën penale “Vrasja’’, dhe për veprën penale “Mbajtja…

Dështon gjykimi ndaj ish-kryetarit të Malishevës, Ragip Begaj dhe të tjerëve

Për shkak se mbrojtësi i të akuzuarit Bajram Hasani, avokati Ymer Huruglica ishte i angazhuar në një rast tjetër, ka…

“Shumë harxhojmë kur vimë në Kosovë, si me shku në Monte Carlo” – Mërgimtarja i ankohet gazetares

Ardhja e mërgimtarëve këto ditë po shënon pikën maksimale. Mërgimtarët e Malishevëw nuk nguruan të flasin, ndërsa me plot ëndje…

Vaki e futbollit kosovar: Malisheva ia zvogloi portën Trepçës 89′

Anise ishte paraparë që ndeshja të fillonte nga ora 15:00, ajo është shtyrë për disa minuta mes Malishevës dhe Trepçës…

Malisheva shënon fitore të rëndësishme ndaj Trepçës ’89

Malisheva i është gëzuar fitores ndaj Trepçës ’89 në ndeshjen e javës së 32-të në Albi Mall Superligën e Kosovës…

Ballkani pret Malishevën, formacionet zyrtare

Ballkani është nikoqir i Malishevës për duelin që luhet në javën e 28-të në Albi Mall Superligën e Kosovës. Ndeshja…

Sokoli: Humbja mund të na kushtojë edhe në ligë

Trajneri i Malishevës, Bylbyl Sokoli, është shprehur i brengosur për humbjen në çerekfinale të Kupës së Kosovës, pasi ky eliminim…

Ballkani triumfon ndaj Drenicës, Gjilani luan baras me Malishevën

Kanë përfunduar dy ndeshjet e sotme të Superligës së Kosovës. Ballkani fitoi me përmbysje ndaj Drenicës me rezultat 2-1 falë…

Malishevë: Qytetarët parakalojnë me traktorë për 15-vjetorin e Pavarësisë (VIDEO)

Me traktorë, qytetarët e Malishevës, kanë parakaluar nëpër qytet, në nder të shënimit të 15-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Qytetarë…

Gjilani, Behari dhe Malisheva kualifikohen në çerekfinale të Kupës së Kosovës

Janë mbyllur tri ndeshjet e sotme në Kupën e Kosovës në futboll, Në kuadër të fazës 1/8 të finales, sot…