Gjysmëfinalja Holandë – Angli, formacionet zyrtare

Gjysmëfinalja Holandë – Angli, formacionet zyrtare

Holanda dhe Anglia do të sfidojnë njëra-tjetrën në Dortmund për një vend në finale.

Përkushtimi nga të dy kombëtaret do të jetë i madh, derisa përzgjedhësit kanë vendosur edhe për 11-shet startuese.

Gareth Southgate ka vendosur që në këtë ndeshje të hyjë me rreshtim ndryshe prej 3-4-3.

Ndërsa, homologu i tij te Holanda ka vendosur që të luajë me Malen nga fillimi.

Këto janë formacionet zyrtare:

Holanda: Verbruggen; Dumfries, van Dijk, de Vrij, Ake; Schouten, Reijnders, Simmons; Malen, Depay, Gakpo.

Anglia: Pickford; Walker, Guehi, Stones; Saka, Mainoo, Rice, Trippier; Bellingham, Foden; Kane.

Related Articles