Hajvalia kampione e Kosovës në futbollin e femrave, fiton ndeshjen vendimtare ndaj Mitrovicës

Hajvalia kampione e Kosovës në futbollin e femrave, fiton ndeshjen vendimtare ndaj Mitrovicës

Skuadra e Hajvalisë e ka fituar titullin kampion tek futbolli i femrave. Hajvalia e mposhti skuadrën e Mitrovicës, me rezultatin përfundimtar që ishte 3 me 1.

Pas kësaj fitoreje EP Hajvalia pozicionohet në vendin e parë me 59 pikë, tri më shumë se Mitrovica.

Kujtojmë që kjo ndeshje është zhvilluar në Drenas në stadiumin e “Feronikelit” nën sistemin VAR dhe gjykuar nga trajneri me stëmë të FIFA-s, Genc Nuza, shkruan Gazeta Enigma.

Vetëm para pak ditësh, KFF Mitrovica e fitoi Kupën e Kosovës, pikërisht në finale ndaj Hajvalisë.

Të dy skuadrat e përfundojnë edicionin me nga një trofe.

Related Articles