Kjo është agjenda e takimeve të Stoltenbergut me liderë kosovarë

Kjo është agjenda e takimeve të Stoltenbergut me liderë kosovarë

Sot në Kosovë do të vijë Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg.Ai nga ora 15:30 pritet në takim nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani.

Ndërkaq, nga ora 16:35 Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s do të pritet nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Pritet që Osmani dhe Stoltenberg pas takimit të mbajnë konferencë për media.

Related Articles