Liga e Kampionëve vazhdon edhe të mërkurën me spektakël, vëmendja në ndeshjen Barcelona – Bayern Munich

Liga e Kampionëve vazhdon edhe të mërkurën me spektakël, vëmendja në ndeshjen Barcelona – Bayern Munich

Pas tetë ndeshjeve të djeshme, mbrëmja e së mërkurës është e rezervuar me super-sfida interesante në Ligën e Kampionëve.Gjegjësisht, edhe sonte do të luhen tetë ndeshjet përmbyllëse të fazës së grupeve,.

Padyshim, kryendeshja e sontme do të luhet në “Allianz Arena” mes Bayern Munichut dhe Barcelonës.

Ndeshja është e vlefshme për grupin E, ku bavarezët e kanë siguruar eliminimin, kurse Barcelonës i duhet fitorja nëse e do fazën tjetër.

Ndeshje interesante do të luhen edhe në grupin F, ku Atalanta luan ndaj Villarealit dhe Manchester Unitedi me Young Boys.

Për më shumë, ndeshjet e plota që luhen sonte i gjeni në fotografinë e mëposhtme./Gazeta “Enigma”/

Related Articles